שכפול ושחזור מפתחות בירושלים

יש הרבה עבודות הדורשות ידע מיומנות ודייקנות, אחת מהן היא עבודתו של המנעולן כאשר הוא משכפל או משחזר מפתחות בירושלים או בכל מקום אחר. טעות אחת קטנה עושה את ההבדל בין הצלחה לכישלון וגורמת למצב שבו אתם עומדים חסרי אונים על יד דלת הבית או הרכב ועל אף ששכפלתם או שחזרתם את המפתח, המנעול לא נפתח. המצב הלא נעים הזה ימנע מכם אם תשכילו לבחור מנעולן שרכש ידע, צבר ניסיון ומשתמש בציוד חדיש ועדכני.

שכפול ושחזור מפתחות בירושלים כל מה שצריך לדעת על שכפול מפתחות

שכפול מפתחות הוא אחד הדברים שכולם עושים לפחות פעם בשנה. אנו נדרשים לשכפל את מפתחות הבית או הרכב כאשר המפתח אבד, כאשר אנו רוצים להשאיר מפתח רזרבי אצל השכנים או לתת מפתח לכל אחד בבית או בעבודה.

לכאורה שכפול מפתחות נראית עבודה קלה ופשוטה, אך רק לכאורה. אם תשכפלו את המפתח אצל מנעולן לא מקצועי אתם עלולים לגלות שהמפתח אינו תקין ולהיתקע מחוץ לדלת. לא כל אחד יכול ויודע לשכפל מפתחות, אפילו מפתחות פשוטים ,ובמיוחד כאשר יש צורך לשכפל מנעולי צילינדר או סוגי מנעולים חדישים ומורכבים. שכפול מנעולים במאה העשרים ואחת דורש ציוד חדיש ועדכני כמו מכונות שכפול ייעודיות המתאימות לשכפול סוגים שונים של מנעולים.

שכפול מפתחות מתבצע באמצעות מכונות חריטה מיוחדות. על משטח במכונה מניחים את המפתח הקיים ומפתח גלם ללא חורים או חריצים. מכונת החריטה מעתיקה את המפתח הקיים למפתח החדש.

לאחר החריטה משייפים קלות את המפתח באמצעות משייפת מיוחדת אשר מסירה מהמפתח החדש בליטות ופינות חדות המפריעות להתאמה המדויקת של המפתח למנעול.

על אף שתהליך השכפול מתבצע על ידי מכונה, יש צורך בידע ובניסיון של המנעולן. אם השיוף לא יתבצע בדייקנות, המפתח לא יצליח לפתוח או שיגרום לבעיות בפתיחה.

לאחר השכפול כדאי מאוד לבדוק את המפתח משני צדי הדלת, יש לוודא שהמפתח נכנס בקלות אל המנעול ואין הפרעה בעת הפתיחה או הסגירה.

עד סוף שנות התשעים שכפול מפתח לרכב הייתה עבודה קלה, אך חברות הרכבים החלו לייצר את האימובילייזר אשר מקשר בין השבב הנמצא בתוך הרכב לבין אנטנת האימובילייזר הממוקמת בסוויץ'. כיום לאחר שכפול המפתח לרכב יש צורך לחבר מחשב לרכב כדי לקודד את השבב הנמצא בתוך המפתח. אם עבודת הקידוד לא תבוצע המפתח יפתח את דלת הרכב, אך לא יניע אותו.

שכפול ושחזור שחזור מפתחות בירושלים – כל מה שצריך לדעת על שחזור מפתחות

כאשר המפתח נגנב אבד או נשבר ואין מפתח רזרבי אנחנו צריכים לשחזר את המפתח הישן. בעת שחזור המפתח חשוב לוודא שהמפתח גם יפתח את הדלת וגם יניע את הרכב, במיוחד ברכבים החדשים שבהם מותקנת מערכת אימובילייזר. בעת השחזור צריך המנעולן לקודד את המפתח החדש למחשב הרכב ולמחוק ממנו את המפתחות הישנים. פעולה זו דורשת ציוד מיוחד, ידע מקצועי וניסיון רב שנים.

התגובות סגורות